Wednesday, January 16, 2013

Kuře na citronu

Tohle jídlo je ideální když se vrátíte po dlouhém dni ve škole/ v práci a chcete si dát něco lehkého po prosezeném dni u stolu a netrávit nad vařením celý večer. Kombinace kuřete a citronu nepatří sice mezi ty nejběžnější, ale chuť celého salátu je dokonale vyvážená a krásně osvěžující.
Budeš potřebovat:

- 200g kuřecích prsou
- 1 balení rukoly
- 2 citrony
- olivový olej
- 2 stroužky česneku
- lžíce medu
- hrst píniových oříšků
- sůl, pepř


Postup:

Kuřecí prsa nakrájená na nudličky vložíme do misky, osolíme je, opepříme, přidáme dva stroužky česneku, který si rozdrtíme pomocí čepele nože, přidáme štávu z jednoho citronu a přidáme olivový olej, tak aby pokrýval všechno maso. Takto naložené maso necháme přes noc v ledničce marinovat.
Další den je opečeme na kapce olivového oleje ho zlatova.

Kůru z jednoho citronu pomoci speciální škrabky nakrájíme na tenoučké plátky, ktere narychlo osmažíme na oleji do křupava. Kůru vyndáme na papír a necháme tuk, ať se do něj vstřebá.

Zálivku na salát si připravíme z 200 ml olivového oleje, de kterého vmícháme šťávu z jednoho citronu, lžíci medu a špetku soli.


Rukolu promícháme se citronovo-medovou zálivkou, naservírujeme na talíř, posypeme trochou píniových oříšků, přidámě maso a nakonec osmaženou citronovou kůru.
A jídlo je hotové! Dobrou chuť!

1 comment:

  1. Ahoj, moc ráda bych Tě pozvala na svůj nový blog, který je věnován fotografování. Na blogu rozjíždím projekt 365... a nyní jsem zveřejnila i úplně mojí první proměnu (vlasy, kosmetika). Budu moc ráda, když se Ti u mě na blogu bude líbit a staneš se mým pravidelným čtenářem!:) Přeji hezký den, JK :)

    ReplyDelete