Sunday, February 5, 2012

Wine Food Market

Dneska bych Vám ráda představila místo, kam se poslední dobou velice rádi vracíme, jakmile máme chuť na rychlé a přitom dobré jídlo. Jedná se o italskou prodejnu Wine Food Market, která se nachází hned u Smíchovského Nádraží v Praze.
 
Samotná prodejna je vlastně rozdělená do tří částí. První je italská pekárna, kde najdete široký výběr italského pečiva a zákusků. Další část je italský obchod spojený s kavárnou, kde najdete všechny výběrové potraviny jako variace sýrů, uzenin, těstovin, olejů, lanýžových másel, vín…
Třetí část bych Vám chtěla přiblížit trochu podrobněji. Jedná se o druh restaurace, kde se ovšem obsluhujete sám. To znamená, že si přijdete ke kuchaři vybrat jídlo, následně ho na pokladně zaplatíte a poté si pro ono jídlo sám můžete dojít.  Je to tedy určitý italský bufet, který ale má avšak příjemnou rodinnou atmosféru. Dle mého názoru je to přesně ten typ řetězce, který až doposud v Praze chyběl. Rychlé občerstvení vysoké kvality a za dostupné ceny. Přitom oběd můžete spojit i s nákupem potravin domů.
 Jídlo si můžete objednat ve třech částech;  v „bufetu“, kde najdete polévky, italské těstoviny, gnocci,… Další část je rybárna. Zde si můžete kromě čerstvých ryb koupit i hotová jídla, grilované ryby, krevety, ústřice. V poslední části si vyberete převážně masa: hovězí hamburger, jehněčí kotletky, jarní kuřátka,…
Osobně se mi líbí, že si restaurace nehraje na žádné luxusní místo, ale dokáže svou kvalitou velice příjemně zaujmout.  Myslím,  že pravým důkazem toho je, že hala je vždy plná lidí, z niž je veliká část italského nebo francouzského původu.
Celý pobyt v této prodejně-restauraci je doprovázen živou hudbou piana a křiku malých italských bambini.
 Zeleninový krém s krutonky


 Jehněčí kotlety s restovanou zeleninou


 Candát na pečené zelenině s bylinkovým máslem

Pokud vím, tak ve městě by mělo být více poboček, takže se tam určitě podívejte, ochutnejte a užijte si tu pravou italskou atmosféru.
http://www.winemarket.cz

7 comments:

 1. Everything seems delicious! This is such a nice post!
  Win 100€ to spend on boticca.com
  Take a look and if you want we can follow each others: Cosa mi metto???

  ReplyDelete
 2. Ďakujem, už som hladná!!! :D

  ReplyDelete
 3. Pravda pravdoucí a škoda, že tu nemáš fotku celé haly, protože mně osobně přijde strašně zajímavý a příjemný i ten samotný prostor.

  ReplyDelete
 4. páni, právě sem objevila tvuj blog a strašně mě mrzi ze tu neni vic clanku!! prosim pokracuj!! :-))

  ReplyDelete
 5. Yum! The food looks so good! :D

  ReplyDelete
 6. Pri jehnečích kotletách som musela preglgnúť!

  http://strangeandfine.blogspot.com/

  ReplyDelete